עורך דין רשלנות רפואית

עורך דין רשלנות רפואית אלי ימיני ממוקם בעיר מודיעין ועוסק בייצוג וליווי של נפגעים בהליכים רפואיים. תביעת רשלנות רפואית הינה מורכבת, בעיקר בשל העובדה כי התובע מתמודד מול עוצמתם של מוסדות רפואה או נציגיו. במאמר זה נסביר את כל הפרטים לצורך הגשת תביעה

תביעה בליווי עורך דין רשלנות רפואית

תביעה עם עורך דין רשלנות רפואית מוגשת בעקבות נזק אשר נגרם למטופל במסגרת הליך רפואי, כאשר ע"פ ההגדרה בחוק "שירותים רפואיים תוך סטייה מרמת הזהירות הסבירה" כלומר – הרופא או הצוות המטפל גרם לנזק אשר היה יכול להימנע, אלמלא התרחש מצב של התנהגות רשלנית אשר הובילה לאותו הנזק. תביעת רשלנות רפואית ניתן להגיש הן כנגד הרופא, הצוות המטפל וכן המוסד בו נערך הטיפול, אולם היא מורכבת ולכן מומלץ לפנות לעורך דין רשלנות רפואית אשר יבחן את המקרה בהתאם להגדרות בחוק.

לקריאה נוספת בנושא מהי רשלנות רפואית?

באילו מקרים קיימת עילה להגשת תביעה?

  1. אבחון מוטעה של מחלה וטיפול שניתן במסגרתה
  2. אבחנה מאוחרת של מחלה
  3. ניתוח רשלני
  4. מתן תרופון במינון שגיו
  5. נזקים במהלך הריון לאם ולתינוק
  6. טיפולים מיותרים

תביעת רשלנות רפואית ניתן להגיש בעבור שורה של מקרים כמו שהוצג תחילה, כאשר הבולטים שבהם הינם בתחום פיריון ולידה אשר כוללים אבחנה שגויה, מוות של היילוד/אם או אי מסירה של אינפורמציה אודות מצבו של היילוד אשר גרם בסופו של דבר למומים כדוגמת שיתוק מוחין. בנוסף, ניתן להגיש תביעה לאור מינון לא נכון של תרופה, טיפול רפואי אשר לא היה בו צורך או שהמטופל לא היה מודע באופן מלא להשלכותיו, אבחון שגוי של מחלה ועוד. במסגרת התביעה, יש צורך להוכיח קשר סיבתי בין הטיפול עצמו, לבין הנזק אשר נגרם למטופל.

מתי ניתן להגיש את התביעה?

תביעת רשלנות רפואית ניתן להגיש בכל עת, אולם מרכיב הזמן הוא קריטי, זאת בשל איסוף מסמכים וראיות אשר יתמכו בסברה כי הרופא או הצוות חרג מרמת הזהירות הסבירה ובשל כך נגרם נזק למטופל. לאחר בחינת המקרה באמצעות עורך דין, ייקבע גובה הפיצוי הנדרש במסגרת הליך התביעה, כאשר סכום הפיצוי עשוי להגיע לעשרות אלפי שקלים ואף מיליונים, במקרים בהם הוכח במשפט או בהליך גישור.

מהם השלבים בהגשת התביעה?

על מנת להוכיח כי אכן הרופא התרשל, עליכם להגיש מסמכים רפואיים וכן לקבל חוות דעת מרופא מומחה אשר ייקבע האם אכן הרופא התרשל בתפקודו. חוות דעת זו הינה חיונית לצורך הצלחת התביעה, כמו גם בעת הגשת תביעה למוסד לביטוח לאומי לצורך קבלת אחוזי נכות אשר הם מרכיב חיוני ברשלנות רפואית.

קבלת ליווי משפטי לאורך כל התהליך

מטופל אשר מעוניין להגיש תביעת רשלנות רפואית ניצב בפני כוחות חזקים במיוחד בדמות מוסדות רפואה, עורכי דין מובילים וכן מאבק משפטי ארוך. לכן, ייצוג משפטי הולם אשר ניתן ע"י עורך דין מומחה לתחום יבטיח כי תוכלו להגיש את התביעה ואף לגשת להליך של גישור, במסגרתו תוכלו להימנע מהליך משפטי סבוך ולקבל את גובה הפיצוי המגיע לכם, ע"פ חוק.

משרד עורך דין אלי ימיני במודיעין מתמחה בתביעת נזקים שנגרמו בהליכים רפואיים והוא מקושר לרופאים מכל התחומים המוכנים לתת חוות דעת רפואיות . לאחרונה המשרד זכה בתביעה כנגד בית חולים שגרם במהלך לידה לפגיעה ברחם, וקיבל פיצוי מעל 500,000 ₪. נתקלתם ברשלנות רפואית? פנו אלינו עוד היום, היועץ חינם!

רשלנות רפואית בהריון
יש לכם שאלה? בעיה? מלאו פרטים ומיד נחזור:
הייעוץ עלינו!