תביעות ביטוח חיים

על מנת שנוכל להבטיח את שלומם של הקרובים לנו בעת לכתנו, עלינו לרכוש ביטוח חיים. לדאבוננו, במקרים רבים נמנעת חברת הביטוח מלשלם וכתוצאה מכך נוצר מאבק משפטי ארוך. כיצד אם כן ניתן לתבוע ביטוח חיים אשר יאפשר לדאוג ליקירנו מכל היבט? במאמר הבא נסקור את הנושא ונבחן את הסוגיות הרלוונטיות.

תביעות ביטוח חיים

ביטוח חיים – מהו?

פוליסת ביטוח חיים הינה פוליסה אותה רוכשים באמצעות חברת ביטוח, ועיקרה נוגע להגנה על בני המשפחה והקרובים מפני קשיים כלכלים אשר עשויים להתרחש במקרי מוות או נכות. למעשה, מוות בטרם עת גורר תסבוכת כלכלית לא פשוטה, ומשום כך נערכים שינויים אשר במקרים רבים גורמים למצב כלכלי ירוד.

הידעתם? להבדיל מתביעות בתחום האזרחי, התיישנות תביעות ביטוח וביטוח חיים בפרט הם שלוש שנים בלבד, מרגע האירוע הביטוחי המזכה ועד להגשתו לבית המשפט, ז"א לא מספיק רק לפנות לחברת הביטוח ולבקש את הפיצוי אלא להיות תמיד עם היד על הדופק ולוודא שהתביעה מטופלת בפרק זמן הנדרש.

לקריאה נוספת אודות התיישנות ביטוח חיים

באילו סכומים ניתן לבטח וכיצד חברת הביטוח תפעל לאחר מכן?

בעת חתימה על הסכם ביטוח חיים, ייקבע סכום אשר יכול להגיע למיליוני שקלים, תלוי בהכנסה של המבוטח ובבחירתו האישית. זאת ועוד, חשוב לציין כי ניתן לבצע רכישה של ביטוח חיים בהתאמה אישית, ולבחור בביטוח החיים המתאים ביותר בעבורכם: ביטוחי משכנתא, ביטוחי בריאות, ביטוחי סיעוד, ביטוח אובדן כושר עבודה וכן ביטוחים נוספים אשר ניתנים לכם במסגרת הסכם ביטוח חיים. לאחר חתימת הפוליסה, מחויבת חברת הביטוח לפעול למען האינטרסים שלכם, ולממש את הפוליסה במלואה,בהתאם לתנאים אשר נקבעו מראש.

הערמת קשיים והתנערות של חברות הביטוח אל מול מבוטחים בכל הקשור לביטוחי חיים

  1. הערמת קשיים בנוגע לחוזה הפוליסה
  2. הערמת קשיים בדבר הסתרת פרטים רלוונטיים
  3. הימנעות מתשלום פיצוי מלא
  4. טענות למקרה התביעה
  5. התיישנות הפוליסה – שלוש שנים מרגע האירוע

לצערנו, ולאור ניסיונות להגנת המשאבים הכלכלים של חברות הביטוח, רבים נקלעים לסיטואציה מורכבת בה ביטוח החיים לא ממומש או נדחה על ידי חברת הביטוח, ובכך נגררים בני משפחתו של המבוטח להליך משפטי בירוקראטי וסבוך. חשוב לציין כי התנהלות בהליך תביעה אל מול חברת הביטוח או מול המוסד לביטוח לאומי אשר קובע אחוזי נכות במידה ונגרמה פציעה או נכות, היא התמודדות קשה עם מוסדות בירוקרטים סבוכים אשר לרוב גורמים לאזרח הפשוט לחוש נבגד ומושפל. רק בשנים האחרונות התפרסמו עשרות כתבות אשר בהן דווח על התנהגות בריונית מצד חברות הביטוח, אשר ניסו להימנע מתשלום תביעות ביטוח חיים או ביטוחים נוספים אשר נרכשו במסגרת ביטוח החיים, כאשר במידה ותאלצו לגשת להליך תביעה, אתם ניצבים בפני מאבק משפטי מורכב. משום כך, יש לפנות באופן מיידי לעורך דין נזיקין מוביל בתחום תביעות ביטוח חיים אשר ייצג אתכם בהליך החתימה אל מול חברת הביטוח, ובעת הצורך ייצג את האינטרסים שלכם ושל בני משפחתם.

כיצד מתנהל הליך תביעה מול המוסד לביטוח לאומי או חברת ביטוח?

הליך תביעה מסוג זה מורכב ודורש מספר שלבים: על בני המשפחה לפנות בעת מותו של המובטח לחברת הביטוח, ולהעביר מסמכים רלוונטיים כולל תעודת פטירה. בנוסף, יש להעביר מסמכים רפואיים אשר נוגעים למקרה, וכן סיכום של הרופא המטפל. במידה ומדובר בנכות אשר נגמרה למבוטח, יש להמציא מסמכים וכן טופס אישור וויתור על סודיות רפואיות, וכן אישורים מטעם ביטוח לאומי לקביעת אחוזי נכות.

מהן העילות הנפוצות לדחיית תביעות ביטוח חיים?

חברות הביטוח עלולות להעמיס קשיים בפני המבוטח, בשל מגוון רחב של סיבות לדחייה: הסתרת מידע רפואי מחברת הביטוח, גרימת אירוע ביטוחי במתכוון, התיישנות, החרגות וחריגים, חוסר בטיחות של המבוטח,אי תשלום הפוליסה או ביטול של החוזה אל מול המבוטח. מדובר בקצה קצהו של הסיבות בגינן חברות הביטוח דוחות את התביעה על הכסף, ועל כן ליווי של עורך דין בעל ניסיון יבטיח כי תוכלו למצות את הזכויות שלכם במלואם אל מול חברת הביטוח, וכן המוסד לביטוח לאומי.

יש לכם שאלה? בעיה? מלאו פרטים ומיד נחזור: