כיצד אנחנו בוחרים עורך דין בצורה נכונה

אחד מסוג התביעות הפופולריות ביותר, הן תביעות נזיקין. כמעט מדי יום מוגשות תביעות שקשורות כך או אחרת לתחום זה בהיבטים שונים. בין אם מדובר על תביעות על נזיקין ברכוש, נזיקין בנכסים, נזיקין בגוף ובנפש, ובהיבטים אחרים, כולל היבטים פחות מוחשיים.

פגיעה בקרסול

צריך לומר, התחום של נזיקין, הוא אחד התחומים הייחודים מאחר והוא משלב גם את המאפיין הפלילי, בשמו המדינה תובעת אזרחים או גופים שונים, והם נדרשים לא פעם להיעזר בשירותיו של עורך דין פלילי שמתמחה בתחום, וכן הוא משלב את המאפיין האזרחי, בו מי שנפגע, מי שניזוק, הוא התובע, את מי שבעיניו ביצע את הנזק.

מקרה קלאסי לשילוב של שני המקרים אפשר למצוא בתאונות דרכים. המדינה יכולה לתבוע נהג על נזק גופני שהוא גרם ולדרוש שהוא יקבל עונש מאסר בגין נהיגה פרועה או סעיפים אחרים, ובמקביל, מי שנפגע בתאונה, יכול להגיש נגדו תביעה אזרחית, תביעה שהמדינה איננה חלק ממנה, על מנת שהוא יפצה אותו על הנזק שנגרם לו, בין אם מדובר בנזק גופני, נזק גופני או נזקים אחרים.

לפני שנסביר מתי וכיצד מגישים תביעות נזיקין, חשוב להדגיש, על מנת להגשת לתביעה שכזו, יש להשתמש בשירותיו של עורך דין שמתמחה בתחום, באופן רחב או באופן ספציפי, למשל נזיקין בגוף, רכוש או כל דבר אחר. עורך דין מנוסה ומקצועי, ידע לייצג את האינטרס שלנו לפני ובזמן המשפט. ידע להציג את המקרה, לטעון עבורנו, וכן לנסות ולהשיג עבורנו את התוצאה הטובה ביותר.

מה זה תביעות נזיקין ובאילו מקרים אפשר להגיש אותן

תביעת נזיקין באופן כללי, מוגשת כאשר נגרם נזק פיזי, נפשי או אחר. זה יכול להיות גם נזק לא נקודתי, לא ספציפי. למשל, במקרה בו אנחנו יכולים להוכיח שאדם מסוים גרם נזק למוניטין שלנו מה שהביא לפגיעה ביכולת שלנו להתפרנס.

על פניו, יהיו מי שיחשבו שקל מאוד להוכיח תביעות נזיקין, שכן מספיק להוכיח פגיעה מסוימת. אך זה לא בדיוק כך. על מנת שאכן התביעה תתקבל, אזי שיש להוכיח שנגרם נזק כתוצאה מהפגיעה ושהנתבע הוא אכן מי שגרם לנזק.

למשל, אם אנחנו עוברים תאונת דרכים, אין זה מספיק להוכיח שנפגענו בתאונה בשביל לטעון לנזק, אלא עלינו להוכיח שאכן נגרם לנו נזק והוא נגרם כתוצאה מהתאונה. הצד השני, הנתבע, ירצה להפריך זאת ויטען שגם אם היתה תאונה וזו אשמתו, עדיין הנזק איתו אנחנו מתמודדים נוצר ממשהו אחר לגמרי או שהיה קודם לתאונה, ולכן הוא לא צריך לשלם לנו פיצוי על כך.

כאמור, תפקידו של עורך דין נזיקין היא להוכיח שנגרם לנו נזק, ומי שאחראי על כך הוא הנתבע ועל כן הוא צריך לשלם פיצויים על כך.