עורך דין תאונות מדרכה

אדם הולך לשאוף אוויר צח ברחוב, ולפתע אוויר זה מתחלף למסכת חמצן, מכיוון שנפל בשל בור במדרכה. האזרח מנסה את מזלו ופונה לעירייה, שמגלגלת את האחריות למשרד השיכון שמגלגל את האחריות לקבלן ששכח לכסות את הבור, והלה מגלגל את האחריות למפקח שלא פיקח היטב . מוכר?! בעיר מודיעין התשובה הזו נפוצה.

אין ברירה וחייבים להגיש תביעה משפטית כנגד כל הגורמים המעורבים, כדי שיחלקו את האחריות בינהם. בשל כך חייבים לפנות לעורך דין נזיקין, משרדינו אינו מוותר ולא נותן לאותם גורמים להתיש אותו, ומשיב מלחמה עד שהפיצוי לו זכאי אותו אזרח תמים יגיע לכיסו .יעידו על כך התביעות הרבות בהן זכה.

תאונת מדרכה

מה הצעד הראשון שעליכם לבצע במידה ועברתם תאונת מדרכה?

הצעד הראשון והחשוב ביותר הוא לפנות לקבלת טיפול רפואי מוקדם ככל האפשר, וכבר בעת הפניה לקבלת טיפול יש לציין כי הפגיעה התרחשה כתוצאה ממפגע במרחב הציבורי, כולל פירוט מדויק של המקרה. גם אם נראה לכם כי הפרטים פחות חשובים או חיוניים עבור הצוות הרפואי, חשוב שהפגיעה כולה תהיה מתועדת בדוחות הרפואיים ובסיכומי הרופאים על מנת שיהיה אפשר להשתמש במידע הזה מאוחר יותר.

לרוב, המידע הראשוני שמספק הנפגע מיד בתחילת הדרך, הוא המידע החשוב ביותר כי אז הפרטים הקטנים זכורים היטב, ולכן חשוב לפרט כמה שאפשר את הפגיעה, וכך גם המידע ייזכר יותר ויהיה ניתן לפרט את הפגיעה עד לפרטים הקטנים גם מאוחר יותר, במסגרת הליך משפטי.

תושבת העיר מודיעין תפוצה בסך 122 אלף ש"ח לאחר שעלתה על מדרכה ומעדה לחצו לקריאת הכתבה המלאה במדור מודיעין ניוז

איך אפשר לתעד את הפגיעה והגורם לה?

בכדי שתוכלו להוכיח מאוחר יותר כי מהות הפגיעה היא בשל מפגע במדרכה ובמרחב הציבורי, עליכם להציג ראיות והוכחות לכך. לכן, עוד בעת הפגיעה אספו מידע על עדים אשר נכחו במקום ויכולים להעיד על המפגע אשר הוביל לפגיעה, כך שתוכלו לזמן אותם להגיש תצהיר מול עורך דין, וכן צלמו את האזור כולו ואת המפגע, תמונות אשר יוכלו להעיד יותר מכל על האזור הבעייתי ועל הרשלנות של הרשות העירונית או האחראי לאזור, רשלנות אשר הובילה לפגיעה שלכם באותו מקום. הקפידו להגדיר את המצלמה כך שתציג את תאריך הצילום על גבי התמונה בכדי למנוע טענות נגד על כך שהתמונות צולמו מוקדם או מאוחר יותר.

בנוסף, הקפידו לצלם גם את האדם הנפגע – בין אם אלו צילומים של פצעים, חתכים או שפשופים שונים, צילום של המצב של האדם הנפגע מיד לאחר הפגיעה וגם בבית החולים או במוסד הרפואי בו הוא טופל, וגם בימים שלאחר מכן.

ריכוז הפעלות שמומלץ לבצע לאחר תאונת מדרכה

  1. בפנייה לקבל טיפול רפואי ורישום מסודר בדוחות הרופאים אודות הפגיעה
  2. איתור של עדים לתאונה
  3. צילום זירת התאונה מכל הזויות, מומלץ גם בווידאו 
  4. צילום הנזקים שנגמרו לגוף
  5. אין לשוחח עם חוקרים מטעם חברות הביטוח
  6. מומלץ לפנות לעורך דין  אלי ימיני ברגע שמתאפשר

שלב ההוכחות

על הנפגע להוכיח רשלנות של העירייה או כל גורם אחר כדי לקבל פיצוי, ולכן חשוב ביותר צילום המפגע. בימנו הדבר קל יותר, כי כולם מסתובבים עם סמרטפונים. חשוב ביותר כדי לרשום את שמו ומס' טלפון של עד ראייה. אם לא הצלחת להוכיח רשלנות אין פיצוי. האזרח הנפגע חייב ייצוג משפטי כבר מתחילת הדרך שילווה אותו על מנת לקבל את המגיע לו. ישנה חשיבות מרובה לגרסה הראשונית שנתן הנפגע, ולכן יש להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתאונת מדרכה לאחר התאונה. שכר הטרחה מבוסס על אחוזים מסכום הפיצוי, ולכן ישנו אינטרס משותף לקבל פיצוי גבוה ומהר.

מתי יש לפנות אל עורך דין?

אם נפגעתם בתאונת מדרכה, או בכל תאונה בשל מפגע במרחב הציבורי, חשוב מאוד שתפנו אל עורך דין נזיקין המתמחה בתחום מוקדם ככל האפשר. ליווי של עורך דין כבר מהרגע הראשון יאפשר לכם לקבל את כל המידע הדרוש לכם, להבין אילו חומרים אתם חייבים לאסוף ולבצע את הצעדים הנכונים אשר יאפשרו לכם להגיש תביעת נזיקין מאוחר יותר, ולקבל את הפיצויים המגיעים לכם כתוצאה מאותה הפגיעה.

גם אם מדובר בפגיעה קשה, והנפגע עצמו לא יכול לפנות אל עורך דין בזמן הטיפולים, חשוב שבן משפחה או חבר קרוב יעשה זאת עבורו כך שהוא יקבל ליווי מקצועי מוקדם ככל האפשר.

תאונות מדרכה
יש לכם שאלה? בעיה? מלאו פרטים ומיד נחזור:
הייעוץ עלינו!