רשלנות רפואית בהריון

בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית באחוז הגשות תביעות רשלנות רפואית בתחום הריון ולידה, כאשר נשים עברו הליך רפואי אשר התנהל באופן רשלני עשויות לזכות בסכום פיצוי משמעותי. מהי רשלנות רפואית בהריון ולידה וכיצד תדעי אם נפגעת? כל הפרטים – בפנים

רשלנות רפואית בהריון – מהי?

רשלנות רפואית הוא שם כוללני אשר מתייחס להליך רפואי, במהלכו התנהל הרופא או הצוות המטפל כמו גם המוסד ברשלנות, ובעקבותיו נוצר נזק למטופל/ת – הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך. על מנת להוכיח כי אכן התרחש מצב של רשלנות רפואית, על התובע להוכיח לבית המשפט כי ישנו קשר סיבתי בין ההליך אשר בוצע לבין הנזק אשר נגרם, גם אם באופן עקיף. ע"פ החוק, יש להוכיח כי הצוות המטפל חרג מסטנדרט הרפואה הסביר, ועל מנת להוכיח בפני בית המשפט מומלץ ליצור קשר עם עורך דין המתמחה בתחום רשלנות רפואית.

רשלנות רפואית – עלייה באחוז הגשות תביעה

רשלנות רפואית בזמן הריון ולידה הפך זה מכבר להליך תביעה נפוץ אשר מוגש לפתחו של בית המשפט, וזאת לאור התנהלות רשלנית אשר התרחשה לכאורה במהלך ההיריון, במהלך הלידה או לאחריה. ידוע לכל כי תקופת ההריון כמו גם הלידה מהווים אתגר משמעותי ומנוע לחץ המופעל על אישה ברגע השיא של חייה, וכל בעיה, כאב או דימום בתחילת הריון מצריכים אבחון מוקדם ע"י רופאה מומחה, אולם לצערנו בשנים האחרונות אנו עדים לשורה ארוכה של מקרים בהם בית המשפט פסק פיצויים בגובה של עשרות אלפי שקלים ולעתים מיליונים, לאור רשלנות רפואית אשר התרחשה במהלך התקופה הרגישה הזו. מהי רשלנות רפואית? להלן סקירה על הנושא.

מקרים בהם עלול להגרם תוצאה של רשלונות רפואית בהריון

  1. שיתוק מוחין
  2. פרע כתפיים
  3. תסמונת דאון
  4. מות עובר

רשלנות רפואית בהריון ולידה – דוגמאות נפוצות

שיתוק מוחין, אוטיזם וכן תסמונת דאון ניתנים לגילוי עוד בזמן ההריון, ולכן במידה והרופא לא דיווח להורים או לא ביצע בדיקות כנדרש, ניתן להגיש תביעה בגין אי גילוי מוקדם ומתוך מטרה לספק למשפחתו של הילד סביבה כספית יציבה וטיפולים ייחודים אשר נדרשים לילדים בעלי צרכים מיוחדים. בנוסף, מצב של פרע כתפיים אשר הינו מצב מסכן חיים בעבור היילוד יכול להימנע בעקבות אבחון מוקדם של משקל העובר, וגם כאן ניתן לתבוע את הצוות המטפל בעקבות התנהלות שרלטנית לפני הלידה או לאור עיכוב בביצוע ניתוח קיסרי. המקרה הקיצוני ביותר הנוגע לרשלנות בהריון ולידה הוא מוות של העובר או של האם בעקבות מצוקה עוברית או אי העברת האם לטיפול מציל חיים, ומשום כך ניתן לתבוע את בית החולים, הרופא והצוות, כאשר בשנים האחרונות פסק בית המשפט פיצויים בסך מיליוני שקלים.

מדוע הוכחת רשלנות רפואית בהריון ולידה מורכבת להוכחה?

הריון ולידה הינו תהליך רגיש ומורכב אשר הוא בעל סיכונים רבים. על אף הרפואה המודרנית והמתקדמת, נשים רבות אינן מודעות לעובדה כי תהליך של הריון כמו גם הלידה עצמה הוא הליך מסכן חיים ובעל אפשרות גבוהה לסיבוכים, כאשר בספרות הרפואית מתועדים אלפי מקרים של סיבוך אשר התרחש. יחד עם זאת, במידה ואת סבורה כי את או בת משפחתך עברת הליך רפואי רשלני אשר בעקבותיו נוצרו נזקים, מוטלת עליכם החובה ליצור קשר עם עורך דין אשר מתמחה בתחום של רשלנות רפואית בהריון ולידה, לצורך בחינת המקרה וכן בחינה של גובה הפיצוי המשוער.

כיצד מתרחש תהליך של הגשת תביעה?

כאמור, על מנת להוכיח כי אכן מדובר ברשלנות רפואית, הצעד הראשון הוא פנייה לעורך דין נזיקין המתמחה בסוגיית רשלנות רפואית אשר ייבחן את המקרה לגופו, בכדי לבדוק האם אכן ישנה היתכנות להגשת תביעה. באם אכן כן, בשלב השני יתבצע תהליך של איסוף מסמכים רפואיים מהצוות הרפואי, כמו גם קבלת חוות דעת מרופא מומחה, ולאחר מכן הגשת תביעה לבית המשפט לתחילת התביעה.

רשלנות רפואית בהריון
יש לכם שאלה? בעיה? מלאו פרטים ומיד נחזור:
הייעוץ עלינו!