עורך דין קניית דירה

מרבית התלונות על רשלנות מקצועית המוגשות נגד עורכי דין נוגעות לייצוג בעסקאות של קנייה ומכירת דירות ובתים. על כן מומלץ שמי שמחליט לרכוש דירה מקבלן או יד שנייה, ישכור עורך דין בקיא בתחום. עסקת החיים של הקונה הממוצע היא קניית דירה. על אף החשיבות הגבוהה וההשלכות המרובות של עסקה זו על חיי הקונים, לא מעט מהם מתפתים שלא לקחת ייעוץ משפטי מטעמם או ששוכרים עורך דין שלא מומחה בתחום. ההמלצה החד משמעית במקרה של קניית דירה היא לקבל ייצוג מטעם עורך דין מקרקעין.

פנייה אל עורך דין מומחה במקרקעין

תחום המקרקעין הוא סבוך ומורכב ונראה שלא מעט פעולות בו הן נטולות סיכון אך למעשה הדבר איננו נכון. התחום שניכרת בו הכי הרבה רשלנות הוא תחום המקרקעים כי הוא מצטייר כקל ונגיש לכאורה. עורכי דין רבים שאינם מתמחים במקרקעין עדיין בוחרים לעסוק בו אם ונקרית עסקת מקרקעין בדרכם. אומנם הם אינם מיומנים תמיד והבעיה היא שהם לעיתים קרובות הם מבצעים עבירות של רשלנות כתוצאה מכך. רק עורכי דין שמתמחים על בסיס שגרתי בעסקאות מקרקעין יוכלו להפגין בקיאות בכל היבטי העסקה.

מה מחייבות עסקאות מקרקעין?

לא כל עורך דין בקיא במקרקעין ויש חובה לשאול את עורך הדין האם צבר ניסיון בתחום. עסקאות מקרקעין כרוכות בעבודה מאומצת וכוללות עשרות בדיקות. יש להפריד בין עסקת קנייה מקבלן לעסקת רכישת דירה יד שנייה. במקרה הראשון, עורך הדין יבדוק את חוזה המכר, הזכויות הקנייניות של הקבלן בקרקע והיבטים תכנוניים של הפרויקט. אם הקרקע נרכשה על ידי הקבלן בעסקת קומבינציה, יש לברר גם את העסקה עם בעל הקרקע. בנוסף יש לבדוק את אישורי המסים, התנאים לביטול העסקה וכן הלאה.

נקודות שחשוב לבדוק

נקודות נוספות שחשוב לבדוק אותן מתייחס לתב"ע- תוכנית בניין ערים, היתרי בנייה, האם רשאי הקבלן למכור את הדירה המסוימת על הצמדותיה, את כל הנספחים לחוזה לרבות נספח תשלומים, מפרט טכני, ייפוי הכוח שניתן לקבלן או לבא כוחו ולברר אודות ההוראות שלהם.

יש לכם שאלה? בעיה? מלאו פרטים ומיד נחזור:
הייעוץ עלינו!