עורך דין צוואות וירושות אלי ימיני

ציווי של אדם בנוגע למה ייעשה עם רכושו לאחר לכתו מחייב חתימה על צוואה. על מנת שתוכלו לעשות זאת בעצמכם ובאופן הטוב ביותר, מומלץ לקבל ייעוץ מעורך דין נזיקין מומחה לתחום, לצורך אישור ומימוש הצוואה. במאמר זה נסקור את הנושא במלואו ומכל היבטיו.

צוואות וירושות – מסמך משפטי מחייב וכבד משקל

כתיבה ועריכה של צוואות וירושות הינן עניין משפטי רב משמעות, זאת לאור העובדה כי מדובר במסמך משפטי מחייב לכל דבר ועניין, ועניינו בציווי של אדם עוד בחייו לגבי הנעשה ברכושו לאחר מותו. מאבקי ירושות וצוואות מתרחשים בכל עת בבתי המשפט, כאשר מדובר במאבקים יצריים בהם מעורבים בני המשפחה והחברים אשר כתובים בצוואה. על מנת שהצוואה שלכם תמומש במלואה וע"פ רצונכם האישי, חשוב להכיר את הנושא מהיבט משפטי, ועל כך נפרט כעת.

צוואת וירושות – מהי ההגדרה החוקית ומהן הסוגים הנפוצים?

חוק הירושה נחקק בשנת 1965 והסדיר את הדין לגבי צוואות, מכל היבטיו. החוק מתייחס לסוגיות הבאות: כיצד יש לכתוב ולערוך צוואה, כיצד לממש את הצוואה במידה והיא איננה קיימת וכן מהו הדין במידה וישנה התנגדות לקיום הצוואה. מימוש צוואה במלואה היא בסמכותו של רשם הירושות במשרד המשפטים, וכן בתי המשפט לענייניי ירושה.

מהן הסוגים הנפוצים של צוואות?

  1. צוואה בכתב
  2. צוואה בפני עדים
  3. צוואה בפני רשות
  4. צוואה בעל פה

ישנן ארבע סוגי צוואות אשר מפורטות בחוק: צוואה בכתב אשר נחשבת לנפוצה ביותר ואשר כוללת את חתימת המצווה בלבד, ועליה להיכתב בכתב ידו של המצווה. צוואה נוספת הינה צוואה בע"פ אשר נחשבת למורכבת, וזאת בשל העובדה כי היא חייבת לקיים שלושה תנאים: האדם אשר חתם על הצוואה גוסס ובטוח כי חייו עומדים להסתיים בקרוב, הצוואה נמסרה בע"פ בפני שני עדים אשר ערכו תיעוד בזמן אמת של הצוואה וכן עם סיומה של מסירת הצוואה פנו העדים לרשם הירושות ומסרו לידיו "זכרון דברים" אותו קיבלו במעמד בצוואה. צוואה נוספת הינה צוואת עדים אשר דומה בעיקרה לצוואה בכתב, אולם השוני בצוואה הזו נובע מכך כי הצוואה חייבת להיחתם הן ע"י המצווה והן ע"י שני העדים. הצוואה האחרונה הינה צוואה בפני רשות אשר פחות נפוצה, והיא צוואה בע"פ אשר ניתנת בפני בית המשפט או בבית דין דתי.

חשיבות קבלת ייעוץ משפטי לצורך מימוש צוואה

על מנת שתוכלו לממש את צוואתכם או של בן משפחתם, אתם מוזמנים לפנות למשרד עורך דין אלי ימיני במודיעין מומחה לתחום צוואות ודיני משפחה אשר יעניק לכם ליווי משפטי – החל משלב כתיבת הסקיצה הראשונית של הצוואה ועד לחתימתה, בהתאם להוראות הדין. זכרו, מדובר במסמך משפטי לכל דבר אותו יש לערוך ולקיים באופן מלא, ועל כן התייעצות עם עורך דין כמו גם ליווי משפטי מלא יבטיח את קיומה של הצוואה במלואה, ע"פ רצונכם האישי בלכתכם.

עריכת צוואה
יש לכם שאלה? בעיה? מלאו פרטים ומיד נחזור:
הייעוץ עלינו!